Святіший Патріарх Кирил spacer Руська Православна Церква spacer Українська Православна Церква spacer Помісні i Автономні Церкви spacer Канони Православної Церкви

Агапіт

Агапіт

Дата народження: 6 березня 1965 р.

Дата хіротонії:  22 листопада 1998 р.

Дата постригу: 1985 р.

Тезоіменитство: 14 липня.

Країна: Україна

Біографія:

Народився 6 березня 1965 р. с. Давидівка Чернівецькій обл. України.

1985 року був зарахований послушником Свято-Духівського чоловічого монастиря у Вільнюсі.

У 1988 р. –  переведений у Києво-Печерську Лавру.

В тому ж році  прийняв постриг у чернецтво,  висвячений у ієродиякона, а у 1990 р. –у ієромонаха.

У 1990-1994 рр.навчався в Київській духовній семінаріїв 1994-1998 рр. в Київській духовній академії.

У вересні 1992 р. призначений настоятелем Свято-Троїцького храму, Іонінського  монастиря  у Києві, 22 липня 1994 р., після возведення у сан архімандрита , призначений намісником монастиря.

22 листопада 1998 р.,згідно рішення  Священного  Синоду УПЦ ВІД 5 листопада 1998 р., у Трапезному храмі Києво-Печерської  Лаври була звершена хіротонія у єпископа Хустського і Виноградівського.

З 26 липня 2000 р. – єпископ Мукачівський і Ужгородський.

Рішенням Священного Синоду УПЦ від 14 грудня 2007 року звільнений від управління Мукачівською єпархією і призначений єпископом Сєверодонецьким і Старобільським.

20 липня 2012 возведений у сан архієпископа.

Рішенням Синоду УПЦ від 20 грудня 2012 р. (журнал № 107) звільнений від управління Сєвєродонецької єпархії і почслений на спокій. Постійним місцем перебування Синод визначив Свято-Троїцький Іонинський чоловічий монастир м. Києва.

Рішенням Синоду УПЦ від 5 січня 2013 р.(журнал № 18) призначений правлячим архієреєм новоствореної Могилів-Подільської єпархії.

17 серпня 2015 р. за Службою Божою в Києво-Печерській лаврі митрополитом Київським і всієї України Онуфрієм зведений в сан митрополита.

Освіта:

1994 р. – Київська духовна семінарія.

1998 р. – Київська духовна академія.

Єпархія: Могилів-Подільська єпархія
(Правлячий архієрей)

Нагороди церковні :

2008 р. – орден прп. Сергія Радонезького ІІ степені.

2018 р. – орден прп. Серафима Саровського III ст.

Наукові праціпублікації:
Слово архімандрита Агапіта (Бевціка) при нареченні в єпископа Хустського і Виноградівського.