Святіший Патріарх Кирил spacer Руська Православна Церква spacer Українська Православна Церква spacer Помісні i Автономні Церкви spacer Канони Православної Церкви

Амвросій

Амвросій

Дата народження: 28 березня 1930 р.

Дата смерті: 8 листопада 2016 р.

Дата хіротонії: 18 жовтня 1977 р.

Дата постригу: 17 грудня 1954 р.

Тезоіменитство: 20 листопада

Країна: Росія

Біографія:

Народився в с. Киселеве Кашинського  району Калінінської (Тверської) області у селянській родині.

У 1949 році після закінчення школи вступив до Московської духовної семінарії.

У 1952 році закінчив Московську духовну семінарію і 23 червня того ж року архієпископом Ярославським Димитрієм (Градусовим) висвячений у сан диякона, а 29 червня архієпископом Іванівським Венедиктом (Поляковим) рукоположений на ієрея і призначений настоятелем Воскресенського храму с. Толпигіна Іванівської єпархії. У цей час йому виповнилося 22 роки.

17 грудня 1954 р. архієпископом Іванівським Венедиктом пострижений у чернецтво і назначений  настоятелем Хрестової церкви при єпархіальному управлінні. З 31 грудня того ж року – настоятель Воскресенської  церкви с. Толпигіна.

24 вересня 1961 р. призначений настоятелем Благовіщенської церкви с. Воронцово  Пучезький  р-ну Івановської області.

11 травня 1962 р. знову призначений настоятелем Воскресенської церкви с. Толпигіна. Дванадцять років прослужив майбутній святитель в сільських храмах.

26 липня 1965 р. призначений священиком Преображенського кафедрального собору м. Іваново, а 4 грудня 1966 р. – настоятелем цього ж собору. У тому ж році возведений у сан архімандрита.

18 жовтня 1977 р. в Богоявленському соборі Москви хіротонізований на єпископа Іванівського і Кінешемского. Хіротонію здійснювали: Митрополит Талліннський та Естонський Алексій, Архієпископ Калузький і Боровський Никон, Архієпископ Волоколамський Питирим, Архієпископ Дмитровський Володимир,Єпископ Звенигородський Анатолій та Єпископ Рязанський Сімон.

У 1983 році (з 24 червня по 4 липня) відвідав Св. Землю і Єрусалим.

25 лютого 1991 р. возведений у сан архієпископа. З 13 березня 2002 р. носив титул «Іваново-Вознесенський і Кінешемський».

Рішенням Священного Синоду від 19 липня 2006 р. відправлений  на покій у зв’язку з досягненням 75-річного віку (див. Журнали Священного Синоду від 19.07.2006).

Був почесним громадянином м. Іваново.

Помер 8 листопада 2016 р. Відспівування відбулося 10 листопада в Преображенському храмі м. Іваново. Похований на Балинському кладовищі в Іваново.

Освіта:

1952 р.- Московська духовна семінарія.

Наукові праці, публікації:

Промова при нареченні в єпископа Іванівського і Кінешемского.  ЖМП. 1978, № 1, с. 34.

Нагороди:

церковні:

орден прпСергія Радонезького IIIII ст.;

орден блгвкнДанила Московського II ст.;

орден свтІнокентія Московського II ст.;

орден прпАндрія Рубльова II ст.
світські:

державний орден «Знак Пошани».