Святіший Патріарх Кирил spacer Руська Православна Церква spacer Українська Православна Церква spacer Помісні i Автономні Церкви spacer Канони Православної Церкви

Амвросій

Амвросій

Дата народження: 25 жовтня 1973 р.

Дата хіротонії: 4 березня 2012 р.

Дата постригу: 8 квітня 1993 р.

День ангела: 23 жовтня

Країна: Росія

Біографія:

Народився 25 жовтня 1973 р. в с. Таксобень Фелєштського р-ну Республіки Молдова. Хрещений у дитинстві.

В 1990 р. закінчив середню школу.

У вересні 1990 р. зарахований в Молдовський державний університет на факультет журналістики, в листопаді перевівся в Кишинівську (тоді – Ново-Нямецьку) духовну семінарію.

6 березня 1991 р. зарахований до братії Свято-Вознесенського Ново-Нямецького Кицканського монастиря.

У 1992-1995 рр. ніс послух завідувача канцелярією Бендерського єпархіального управління.

8 квітня 1993 р. у Свято-Успенському храмі Ново-Нямецького Кицканського монастиря пострижений у чернецтво.

2 травня 1994 р. єпископом Бендерським Вікентієм рукоположений у сан ієродиякона.

У 1994 р. закінчив Кишинівську духовну семінарію з присвоєнням ступеня бакалавра богослов’я. В 1994-1999 роках викладав літургіку, богослужбовий устав і православну аскетику в Кишинівській семінарії.

16 січня 1995 р. нагороджений подвійним орарем.

28 грудня 1995 р. затверджений на посаді проректора з навчальної частини Кишинівської семінарії. З 12 березня 1997 р. за сумісництвом ніс послух інспектора семінарії.

28 листопада 1996 р. в Свято-Вознесенському соборі Ново-Нямецького Кицканського монастиря митрополитом Кишинівським і всієї Молдови Володимиром рукоположений у ієромонаха з правом носіння набедреника. 12 червня 1997 р. нагороджений правом носіння наперсного хреста.

28 листопада 1997 р. возведений у сан ігумена.

У 1996-1999 рр. навчався на заочному секторі Московської духовної академії.

В листопаді 1998 р. переведений в штат Єдинецької єпархії і призначений секретарем єпархії. 18 січня 1999 р. нагороджений правом носіння палиці і хреста з прикрасами.

У 1998-2002 рр. за сумісництвом ніс послух ректора Єдинецького теологічного ліцею і духівника-адміністратора Єдинецької обителі сестер милосердя.

16 квітня 2000 р. возведений у сан архімандрита з правом служіння Божественної літургії з відкритими царськими вратами.

У 2002 р. був переведений в Кишинівську єпархію і призначений настоятелем Свято-Троїцького Фрумоаського монастиря.

У 2002-2007 рр. ніс послух секретаря синодального відділу у справах монастирів Православної Церкви Молдови і проректора школи псаломщиків при Свято-Успенському Гербовецькому монастирі.

У 2004 році заочно закінчив Київську духовну академію.

23 листопада 2004 р. нагороджений правом носіння ігуменського жезла.

В 2007 р. закінчив факультет історії та міжнародних відносин Міжнародного незалежного університету Молдови (МНУМ) з присвоєнням наукового ступеня магістра історичних наук.

У 2008 р. призначений директором іконописного класу Кишинівської духовної семінарії.

У 2011 р. закінчив докторантуру МНУМ, а також дворічні курси підвищення кваліфікації Загальноцерковної аспірантури та докторантури (кафедра зовнішніх церковних зв’язків).

24 березня 2011 р. єпископом Унгенським і Ниспоренським Петром призначений настоятелем (ігуменом) Свято-Вознесенського Гиржавського монастиря Унгенської єпархії. За сумісництвом виконував послух ректора Унгенського духовного училища, голови єпархіального відділу у справах монастирів, входив до складу єпархіальної ради і церковного суду Унгенської єпархії.

У серпні 2011 р. призначений секретарем синодальної комісії з канонізації святих Православної Церкви Молдови.

Брав участь у підготовці до видання ряду богослужбових і душекорисних книг. Є засновником газети “Вогник віри” і православного молодіжного російсько-молдавського Інтернет порталу (www.logos.md). Брав участь у релігійно-публіцистичних передачах і проектах телебачення і радіо Молдови. У 2005 р. організував щорічний літній дитячий табір при Фрумоасському жіночому монастирі для дітей з малозабезпечених сімей та дітей сиріт. З 2008 р. проводив цикл духовних бесід зі студентами Міжнародного незалежного університету Молдови.

Рішенням Священного Синоду від 27 грудня 2011 р. (журнал № 151) обраний єпископом Нефтекамським і Белєбеєвським.

Наречення відбулося 24 лютого 2012 р. Хіротонісований 4 березня 2012 р. за Божественною літургією у Храмі Христа Спасителя в Москві. Богослужіння очолив Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил.

Священний Синод на засіданні 4 жовтня 2012 р. присвоїно (журнал  100) титул Нафтокамський і Бірський і затверджено (журнал № 103) на посаді настоятеля (священноархімандрита) ПророкІліінского чоловічого монастиря сМесягутово Республіки Башкортостан.

Рішенням Священного Синоду від 29 липня 2017 року (журнал № 51) в зв’язку з утворенням Бірської єпархії присвоєно титул «Нефтекамський і Жовтневий».

Рішенням Священного Синоду від 30 травня 2019 року (журнал № 50) призначений Преосвященним Богородським, вікарієм Патріаршого екзарха Західної Європи, із звільненням від управління Нефтекамської єпархії і дорученням  молдавоязичної пастви Московського Патріархату на Апеннінах.

Освіта:

1994 р. – Кишинівська духовна семінарія.

1999 р. – Московська духовна академія (заочно).

2004 р. – Київська духовна академія (заочно).

2007 р. – Міжнародний незалежний університет Молдови.

2011 р. – Міжнародний незалежний університет Молдови (докторантура).

2011 р. – Загальноцерковна аспірантура і докторантура, курси підвищення кваліфікації.

Місце роботи:
Парафії Московського Патріархату в Італійській Республіці
(Вікарій Патріаршого екзарха Західної Європи)

Місце роботи:
Патріарший екзархат Західної Європи
(Вікарій Патріаршого екзарха)
Наукові праці, публікації:

Слово архімандрита Амвросія (Мунтяну) при нареченні у єпископа Нефтекамського і Белєбеєвського;

Життя і діяльність протоієрея-композитора Михайла Березовського. 1994 (Кишинівська духовна семінарія, дипломна робота);

Святий Паїсій Величковський i відродження ісихіатської традиції у Молдавії у XIX столітті”. 2004 (КДА, дипломна робота);

Mănăstirile istorice basarabene, cartea de vizită a Republicii Moldova. – [Історичні молдавські монастирі – візитна картка Республіки Молдова]. 2006 р.;

Історія монастиря Фрумоаса. 2007 (МНУМ, магістерська дисертація);

Освітлення релігійної тематики в засобах масової інформації сучасної Молдови (семінар). 2009;

Відносини між Церквою і державою в історії Фрумосського монастиря. 2010;

Альтернативне “православ’я” у Республіці Молдова. Церковні розколи. 2010 (монографія);

Ущербність зрівняння права релігійних організацій законодавством Республіки Молдова. 2010 (стаття);

Lumea ne ispiteşte mereu cu “а avea”, iar Dumnezeu ne îndeamnă la “a fi”. – [Світ спокушає нас користолюбством, а Бог закликає нас до стриманості. ]2011 (інтерв’ю);

Роль зарубіжних парафій Московського Патріархату у справі духовної підтримки молдавської діаспори. 2011 (дипломна робота);

Наша присутність в Інтернеті актуальна і важлива складова церковної місії”. 2011 (інтерв’ю);

У Церкві є свої воїни, які оберігають душу народу від ворожих нападів. 2011 (інтерв’ю);

Цикл з 4-х статей “Timp si Memorie” (Час і пам’ять) на тему закриття молдавських монастирів радянською владою в XX столітті у форматі “Оrаl History”, опублікованих у журналі Академії наук Республіки Молдова в 2008-2011 рр., а також ін. публікації з проблем церковного і суспільного життя.

Нагороди:

Церковні:

2007 р. – орден прп. Сергія Радонезького III ст.;

2008 р. – орден прп. Паїсія Величковського II ст. Православної Церкви Молдови;

2011 р. – орден св. Стефана Великого II ст. Православної Церкви Молдови.

E-mail:
s.caterina.roma@gmail.com
Web-сайт:
http://ortodossia.org