Святіший Патріарх Кирил spacer Руська Православна Церква spacer Українська Православна Церква spacer Помісні i Автономні Церкви spacer Канони Православної Церкви

Анастасій

Анастасій

Дата народження: 27 серпня 1944 р.

Дата хіротонії: 11 грудня 1988 р.

Дата постригу: 5 вересня 1976 р.

Тезоіменитство: 11 жовтня

Країна: Росія

Біографія:

Народився 27 серпня 1944 року в с. Стовбова Кимрського району Калінінської області.

Після закінчення школи служив іподияконом в Успенському храмі с. Щелково.

У 1963 році закінчив будівельне училище, працював на машинобудівному заводі в м. Кімри.

З 1967 року служив псаломщиком в храмах Казанської єпархії. 6 травня 1968 року  висвячений на диякона, 7 лютого 1972 року – в ієрея.

5 вересня 1976 року  пострижений у чернецтво і зведений в сан ігумена. У цьому ж році призначений настоятелем Миколаївського кафедрального собору м. Казані і секретарем Казанського єпархіального управління.

У 1985 році возведений у сан архімандрита.

У 1975 році заочно закінчив Московську духовну семінарію, у 1983 році – Московську духовну академію.

11 грудня 1988 року  в Богоявленському соборі м. Москви хіротонізований на єпископа Казанського і Марійського.

З 11 липня 1993 року, після виділення з Казанської єпархії Йошкар-Олінскої і Марійської єпархії, носить титул «Казанський і Татарстанський». 25 лютого 1996 року возведений у сан архієпископа.

З 1998 року – ректор Казанської духовної семінарії.

Рішенням Священного Синоду від 15 березня 2012 р. (журнал № 15) затверджено на посаді настоятеля (священноархімандрита) Богородицького чоловічого монастиря м. Казані і Раіфскій Богородицького чоловічого монастиря (сел. Раїфі Зеленодольськ р-ну Республіки Татарстан).

Рішенням Священного Синоду від 6 червня 2012 р. (журнал № 46) призначений главою новоствореної татарстанських митрополії і тимчасовим керуючим Чистопольською єпархією.

18 липня 2012 возведений у сан митрополита.

Рішенням Священного Синоду від 19 березня 2014 р. (журнал № 22) звільнений з посади ректора Казанської духовної семінарії.

З червня 2012 року по травень 2015 р. тимчасово керував Чистопольською єпархією.

Рішенням Священного Синоду від 13 липня 2015 року (журнал № 44) призначений Преосвященним Симбірським і Новоспаським, главою Симбірської митрополії.

Рішенням Священного Синоду від 30 серпня 2019 року (журнал № 99) почислений на спокій. Місцем перебування визначено м. Казань з матеріальним станом від Самбірського єпархіального управління.

Освіта:

1975 р. – Московська духовна семінарія (заочно).

1983 р. – Московська духовна академія.

Нагороди:

Церковні:

* Орден св. рівноап. кн. Володимира III ступеня;

* Орден св. блгв. кн. Данила Московського II ступеня;

* Орден прп. Сергія Радонезького II ступеня;

* Орден прп. Серафима Саровського II ступеня;

* 2008- Орден святителя Олексія, митрополита Московського.

* 2013 р. – орден свт. Інокентія Московського II ст.;

2018 р. – орден прп. Сергія Радонезького III ст .;

Світські:

* Державний орден «Знак Пошани»;

* «Медаль за внесок у спадщину народів Росії»;

* Медаль 1000-річчя Казані.