Святіший Патріарх Кирил spacer Руська Православна Церква spacer Українська Православна Церква spacer Помісні i Автономні Церкви spacer Канони Православної Церкви

Валентин

Валентин

Дата народження: 14 жовтня 1940 р.

Дата хіротонії: 25 липня 1976 р.

Дата постригу: 30 березня 1969 р.

День ангела: 7 травня

Країна: Росія

Біографія:

Народився 14 жовтня 1940 р. у Бресті, Білорусія, в сім’ї робітника.

У 1957 р. закінчив середню школу і вступив до першого класу Мінської духовної семінарії. Потім служив у лавах Радянської Армії.

Восени 1963 р. вступив в 2-й клас Московської духовної семінарії і закінчив її в 1966 р. за першим розрядом.

30 березня 1969 р. був пострижений у чернецтво з ім’ям Валентин на честь святого мученика Валентина (пам’ять 24 квітня ст. стилю) намісником Свято-Троїце-Сергієвої лаври архімандритом Платоном (Лобанковим).  20 квітня 1969  р. висвячений у сан ієродиякона митрополитом Піменом (Ізвєковим, майбутнім Святішим Патріархом).

18 липня 1969 р.  – висвячений у сан ієромонаха цим же архієреєм.

У 1970 р. закінчив Московську духовну академію зі ступенем кандидата богослов’я за твір по кафедрі Візантологів на тему: «Святитель Григорій Палама і Микола Кавасила (огляд життя і праць)».

У 1971 р. на свято Успіня Пресвятої Богородиці у Свято-Троїце-Сергієвій лаврі Патріархом Піменом возведений у сан ігумена.

З 1972 р. був викладачем семінарії, помічником інспектора.

У 1973 р. отець Валентин закінчив Аспірантуру при Московській духовній академії. У листопаді 1975 р. був призначений відповідальним за прийом іноземних гостей у Троїце-Сергієвій лаврі і у Московській духовній академії.

Постановою Святішого Патріарха Пімена і Священного Синоду від 19 липня 1976 р. викладачеві МДС, старшому помічнику інспектора ігумену Валентину (Міщук) по зведенні в сан архімандрита визначено бути єпископом Уфимським і Стерлітамацьким.

20 липня 1976 р. ігумен Валентин був возведений у сан архімандрита в Покровському храмі МДА ректором архієпископом Володимиром (Сабоданом).

24 липня 1976 р. в залі засідань Священного Синоду в Московській Патріархії Святіший Патріарх Пімен, митрополит Ленінградський і Новгородський Никодим, Патріарший екзарх Західної Європи, митрополит Талліннський і Естонський Олексій, митрополит Тульський і Білівський Ювеналій,митрополит Мінський і Білоруський Антоній та архієпископ  Волокаламский Питирим звершили  наречення архімандрита Валентина у єпископа Уфимського і Стерлітамацького.

25 липня 1976 р. в Неділю 6-ту після П’ятидесятниці, за Божественною літургією у Богоявленському Патріаршому соборі у Москві Святіший Патріарх Пімен, ієрархи, які брали участь у нареченні, а також архієпископ Дмитрівський Володимир  звершили  хіротонію архімандрита Валентина у єпископа Уфимського і Стерлітамацького.

16 листопада 1979 р. призначений єпископом Звенигородським, вікарієм Московської єпархії, представником Патріарха Московського при Патріарху Антіохійському.

26 квітня 1985 р. переведений на Тамбовську і Мічурінську кафедру.

12 травня 1987 р.  – на Володимирську і Суздальську.

30 грудня 1988 р. возведений у сан архієпископа.

27 жовтня 1990 р . призначений архієпископом Корсунським.

18 лютого 1992 р. призначений на Гродненську і Волковиську кафедру.

26 лютого 1994 р. призначений архієпископом Бакинським, вікарієм Ставропольської єпархії, і ректором Ставропольської ДС.

17 липня 1995 р.  звільнений на покій.

7 квітня 1999 р. призначений на Оренбурзьку і Саракташську  кафедру.

25 лютого 2004 р. возведений у сан митрополита.

Рішенням Священного Синоду від 5-6 жовтня 2011 р. (журнал № 103) присвоєно титул Оренбурзький і Саракташського; призначений головою Оренбурзької митрополії (журнал № 132) і тимчасовим керуючим новоствореної Бузулуцької єпархії (журнал № 113).

У жовтні 2011 р. – березні 2012 року тимчасово управляв новоствореною Бузулукською єпархією.

Рішенням Священного Синоду від 26 грудня 2012 р. (журнал № 136) призначений ректором Оренбурзької духовної семінарії. Рішенням Синоду від 23 жовтня 2014 р. (журнал № 109) звільнений від обов’язків ректора Оренбурзької духовної семінарії.

Рішенням Священного Синоду від 22 жовтня 2015 року (журнал № 62) почислений на спокій. Місцем перебування Синод визначив м. Москву.

Указом Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила від 19 грудня 2015 р. місцем служіння визначено храм свв. апп. Петра і Павла в Лефортові м. Москви.

Освіта:

1966 р. – Московська духовна семінарія.

1970 р. – Московська духовна академія (кандидат богослов’я).

 Нагороди:

 Церковні:

 * 1983 р. – орден прп. Сергія Радонезького II ступеня;

 * 1985 р. – два ордени Антіохійської Православної Церкви апп. Петра і Павла (один на муаровій стрічці);

 * 2000 р.  – до 60-річчя  від  дня народження – орден князя Данила Московського II ступеня.

*2015 р. – орден прп. Серафима Саровського I ст .;

*2020 р. – орден прп. Серафима Саровського III ст .;