Святіший Патріарх Кирил spacer Руська Православна Церква spacer Українська Православна Церква spacer Помісні i Автономні Церкви spacer Канони Православної Церкви

Борис

Борис

Дата народження: 14 вересня 1964 р.

Дата хіротонії: 11 липня 2019 р.

Дата постригу: 2 квітня 1998 р.

День ангела: 15 травня

Країна: Росія

Біографія:

Народився 14 вересня 1964 р. в сел. Туголеський Бор Шатурського району Московської області. У 1982-84 рр. проходив строкову службу в лавах Збройних сил. Хрещений 28 липня 1990 р. у Свято-Троїцькому храмі в Калузькій області.

У 1987-92 рр.. навчався на історичному факультеті Коломенського педагогічного інституту. У 1992-94 рр.. працював у православному братстві при Воскресенському соборі м. Тутаєва Ярославської області.

12 лютого 1994 в Федорівському кафедральному соборі м.. Ярославля архієпископом Ярославським і Ростовським Міхеєм (Хархаровим) висвячений в сан диякона, а 20 березня того ж року — в сан пресвітера.

З 28 березня 1994 служив у храмі Архангела Михаїла в с. Савинське Тутаєвського району Ярославської області.

У 1994-2000 рр.. навчався в Московській духовній семінарії.

У 1995-98 рр.. працював викладачем історії в православній школі імені св. Праведного Іоанна Кронштадтського. У 1996-2004 рр. — викладач Загальноцерковної історії та інспектор Ярославського духовного училища.

2 квітня 1998 архієпископом Ярославським Міхеєм в Борисоглібському чоловічому монастирі П. Борисоглібський пострижений в чернецтво з нареченням імені Борис на честь блгв. кн. Бориса.

З 17 листопада 1999 р. — настоятель Богоявленського храму м. Ярославля. З 23 серпня 2000 р. — штатний клірик того ж храму (настоятелем призначений єпископ Йосип, вікарій Ярославської єпархії).

4 липня 2003 відряджений на служіння в Казанський жіночий монастир м. Данилова Ярославської області.

У 2005 р. зведений в сан ігумена.

У 2005-15 рр. — заступник завідувача кафедри теології Ярославського державного педагогічного університету та викладач історії Стародавньої християнської Церкви.

2 квітня 2007 відряджений на служіння в Казанський храм м. Тутаєва. З 1 березня 2013 р. — настоятель парафії.

У 2013-15 рр.. навчався в магістратурі Ярославського державного педагогічного університету ім. К. Д. Ушинського за напрямом “Педагогічна освіта”.

У 2013-15 рр. — викладач катехізаторських курсів при Рибінській єпархії. У 2015-17 рр.проходив професійну перепідготовку за програмою «теологія».

З 2015 р. — проректор з навчальної роботи Ярославської духовної семінарії. З 2016 р. — викладач катехізаторських курсів при Ярославській митрополії. З 2017 р. — старший викладач кафедри теології Ярославського державного педагогічного університету ім. К. Д. Ушинського.

23 липня 2017 року призначений настоятелем парафії храму Микити Мученика м. Ярославля.

Рішенням Священного Синоду від 30 травня 2019 року (журнал № 52) обраний вікарієм Ярославської єпархії з титулом «Некрасовський».

9 червня 2019 р. за Літургією в Ніколо-Бабаєвському чоловічому монастирі с. Некрасовське Ярославської області митрополитом Ярославським і Ростовським Пантелеймоном зведений в сан архімандрита.

Названий на єпископа 13 червня 2019 р. в Тронному залі Храму Христа Спасителя в Москві. Хіротонізований 11 липня за Літургією у Валаамському монастирі. Богослужіння очолив Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил.

Рішенням Священного Синоду від 25 серпня 2020 р. (журнал № 60) визначено бути Преосвященним Костомукшським і Кемським.

Освіта:

1992 р. – Коломенський педагогічний інститут.

2000 р. – Московська духовна семінарія.

2015 р. — магістратура Ярославського державного педагогічного університету ім. К. Д. Ушинського.

Єпархія:  Костомукшська єпархія

(Правлячий архієрей)

Наукові праці, публікації:

Слово архімандрита Бориса (Баранова) при нареченні на єпископа Некрасовського, вікарія Ярославської єпархії.

E-mail: costa.eparhia@gmail.com

Web-сайт: http://kosta.cerkov.ru