Святіший Патріарх Кирил spacer Руська Православна Церква spacer Українська Православна Церква spacer Помісні i Автономні Церкви spacer Канони Православної Церкви

Варфоломій

Варфоломій

Дата народження: 1 березня 1953 р.

Дата хіротонії: 24 лютого 1990 р.

Дата постригу: 22 грудня 1989 р.

Тезоіменитство: 13 липня

Країна: Україна

Біографія:

Народився 1 березня 1953 р. в с. Городня Любомльського р-ну Волинської обл. України  в селянській родині.

У 1975 р. вступив до ОДС, в 1979 р.- В МДА, яку закінчив у 1983 р. зі ступенем кандидата богослов’я. Виконував послух іподиякона у єп. Подільського Никанора (Юхімюка).

16 жовтня 1983 р. висвячений у сан диякона, 18 жовтня в пресвітера, з 25 жовтня служив настоятелем Преображенського храму в с. Стара Вижівка Волинської обл. З 10 березня 1989 р.  секретар Волинсько-Рівненського єпархіального управління, клірик Свято-Троїцького кафедрального собору м. Луцька. У 1989 р. возведений у сан протоієрея. З 30 серпня 1989 р. настоятель кафедрального собору м. Луцька.

22 грудня 1989 р.  пострижений в чернецтво. 18 січня 1990 р. возведений у сан архімандрита.

24 лютого 1990 у Володимирському соборі Києва хіротонізований на єпископа Волинського і Рівненського. 10 квітня 1990 р.  у зв’язку з виділенням Рівненської єпархії призначено керуючим Волинською та Луцькою єпархією. З 16 жовтня 1990 р.  ректор Волинської ДС.

C 25 серпня 1992 р. керуючий Миколаївською і Вознесенською єпархією, з 23 червня 1993 р. – Сумською і Охтирською, з 27 липня 1995 р. – Рівненською і Острозькою.

23 листопада 1995 р. возведений у сан архієпископа.

28 серпня 2014 р. за літургією в Києво-Печерській лаврі Блаженнішим митрополитом Київським і всієї України Онуфрієм зведений в сан митрополита.

Освіта:

1979 р. – Одеська духовна семінарія.

1983 р. – Московська духовна академія (кандидат богослов’я).

Єпархія: Рівненська  єпархія (правлячий архієрей)

Наукові праці, публікації:

Слово архімандрита Варфоломія (Ващука) при нареченні в єпископа Волинського та Рівненського.

Нагороди:

Церковні:

*2020 р. – орден прп. Іова Почаївського I ст. (УПЦ);

* 2013 р. – орден прп. Серафима Саровського II ст.;

* 2008 – орден св. блгв. кн. Данила Московського II ст.;

* Орден св. рівноап. кн. Володимира III ступеня;

* Орден прп. Сергія Радонезького II ступеня;

* Орден преподобних Антонія і Феодосія Києво-Печерських II ступеня;

* Орден св. рівноап. Марії Магдалини II ступеня Польської Православної Церкви;

Світські:

* Державний орден України «За заслуги» III ступеня.

E-mail:
Web-сайт:http://rivne.church.ua